Na osiedlu przy ul. Pięknej, inspirowanym paryską dzielnicą Belleville, zaczęły się prace wykończeniowe. To inwestycja Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów. Sprzedanych jest już ponad 70 proc. mieszkań. Belleville zostanie oddane do użytku w czerwcu.

– Stylowa będzie też elewacja, nawiązująca kolorystycznie do eleganckiej bieli budynków paryskiej dzielnicy Belleville. Wokół osiedla i na dwóch wewnętrznych dziedzińcach pojawi się też mała architektura i detale inspirowane malowniczym parkiem Parc de Belleville w stolicy Francji – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska.

-Niestety plany pokrzyżował pożar, do którego doszło 19 maja w godzinach popołudniowych. Spłonęła cała elewacja jednego z budynków. Powołana komisja wyjaśni przyczyny pożaru. A na jednym z serwisów przeczytaliśmy dziś wypowiedź przyszłego mieszkańca. Współczujemy mu.

Neo[EZN]
Wychodziłem z pracy o 16:40, patrzę na niebo a niebo czarne – w pierwszej chwili pomyślałem o burzy ale szybko zorientowałem się, że to wielki pożar. Jechałem rowerem w stronę pożaru ale kiedy byłem blisko dworca to odpuściłem bo byłem na 17:30 umówiony na spotkanie z architektką wnętrz. Zadzwoniłem tylko do Wacława z prośbą o zbadanie sytuacji i okazało się, że Wacław jest już na estakadzie.

… pod koniec miłej rozmowy z umówioną panią spytała się gdzie zamieszkamy i kiedy jej powiedzieliśmy gdzie to w jej oczach zobaczyliśmy przerażenie – powiedziała, że przeczytała przed spotkaniem że tam koło Pięknej jest wielki pożar… mimo że jest w okolicy sporo budów to wiedziałem co się pali… Na innych budowach prace są na etapie układania betonu i cegieł. Ta budowa Belleville miała spore opóźnienie – przez pierwsze 4 miesiące nic się na niej nie działo a kiedy byłem na budowie w marcu to na tablicy z harmonogramem prac było przy co trzeciej pozycji napisane “opóźnienie”. Na budowie prawie sami Ukraińcy, pewnie ostro “zapierniczali” bo w umowach deweloperskich jest określony czas zakończenia budowy – 30 czerwca choć w harmonogramie widniał 30 kwietnia. Po tym czasie deweloper płaci klientom karę.

źródło: NEO[EZN] www.wroclaw.fotopolska.eu
Źródło: tuwroclaw.com

Zdjęcia: Wacław Grabkowski, Wrocław z lotu ptaka oraz NEO[EZN] www.fotopolska.eu
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *